Mikor és mit ehet a baba?

Az étkeztetés az egyik legfontosabb kérdés a babagondozásnál, hiszen nem mindegy, hogy mit és mikor adunk neki. Sokakban felmerül a kérdés: mikor kezdhetem meg a hozzátáplálást? Mikortól ehet kemény ételt a baba? Most összegezzük, hogy hány éves kortól mit szabad és kell a babának adni, hogy egészségesen fejlődhessen.

1. Kb. fél éves korig csak anyatej
A baba számára a legjobb fejlődést segítő táplálék az anyatej Az anyatej tartalmaz számára minden fontos tápanyagot, így nem kell azon gondolkozni, hogy mivel kellene még etetni, hiszen mindent megkap az anyatejből, amire szüksége van.

2. Fél éves kor után jöhetnek a bébiételek
Legyen akár házi koszt vagy bolti püré, a lényeg, hogy pépesítve kapjon a kicsi sok zöldséget és gyümölcsöt. A babák immunrendszere 3 éves korig fejlődik a legintenzívebben, így fontos számukra a sok vitamin, illetve a rostok segítik a könnyű emésztést is.

3. 1 éves koráig nincs sok cukor és só
A pici első életévében kerüljük a sós, ízfokozós, cukros enni- és innivalókat, ne szokja meg, hogy mindennek édes, intenzív az íze, mert később ezt fogja tőlünk követelni. Nem mellesleg a sok cukor árthat a fogaknak, a túl sok só bevitele pedig megterheli a vesét, így már csak ezek miatt is kerülendő a só és cukor túlzásba vitele.

4. 2 éves korig változatos étkezés
Két éves korukig még a válogatósabb babák is hajlandóak különböző ízeket, más-más állagú ételeket kóstolni. Érdemes eddig a lehető legtöbbféle ételt megismertetni velük, mert nagyjából 2-7 éves kor között nem igazán hajlandóak új ízeket elfogadni.

Nagyon sok odafigyeléssel jár egy baba étkeztetése, de ha erre a pár dologra odafigyelünk, akkor garantáltan egy egészséges, immunerős gyermek cseperedik majd a karjaink között. Garantáltan tartós babaágyat keresel? Kattints ide.

Megosztom a facebook-on