Kerékpár fajták és fejlesztő hatásaik

A rollerezés és a rohangálás mellett a biciklizés az egyik legkedveltebb mozgásforma gyermekkorban. Már egészen kis kortól kezdve megjelenik az életünkben, hiszen a gyermekek nem tudnak még olyan nagy távokat legyalogolni, mint szüleik, így alternatívként megjelenik a kerékpár. Ebben a blogban megmutatjuk a kerékpárok fajtáit és fejlesztő hatásaikat gyerekkorban.

1. Futóbiciklik és kismotorok
Ezzel a lábbal hajtható járművek nagyon népszerűek akár már 1 éves kortól, hiszen ahogy a baba megtanul járni folyamatosan fejleszteni kell az erőnlétét, az egyensúlyát és a térérzékét is. Erre tökéletes példák a futóbiciklik és kismotorok, amivel a gyerekek játszva fejleszthetik a motoros és kognitív képességeiket, miközben mégsem fáradnak el annyira, mintha futnának.

2. Triciklik és pótkerekes kerékpárok
3 éves kor felett már többen kategóriát váltanak és inkább triciklin és pótkerekes kerékpárokon folytatják gurulós életüket. Ezeket már pedálokkal kell hajtani, ami másfajta izomcsoport fejlesztésére helyezi a hangsúlyt, de emellett nagy szerepet fordít az egyensúlyra és a motoros képességekre is, amelyek nem csak a mozgásra és a kéz-láb koordinációra helyezik a hangsúlyt, hanem a beszédkészség javítására.

3. Gyermek kerékpárok
6 éves kor után a legtöbben már elhagyják a pótkereket és megtanulnak rendesen, két keréken tekerni. Az egyensúlyérzéket ebben a szakaszban lehet a legjobban fejleszteni, de a reflexeket és a térérzéket is erősen megdolgoztatja. Miután a gyermek elsajátította a kerékpározás művészetét nem lesz megállás, mindenhova két keréken közlekedik majd.

Ha az aktív sportolás után egy kényelmes fekhelyet szeretnél a babád számára akkor jó helyen jársz, ezen az oldalon megtalálod.

Megosztom a facebook-on