Beszélgetés a babával – őrültség vagy jó szokás?

Van, mikor azon kapjuk magunkat, hogy beszélünk a babához. Választ nem várunk, mégis úgy érezzük, hogy figyel és érti is, amit mondunk neki. Őrültség lenne ezt feltételezni? Nem! Íme néhány ok, amiért a szakemberek ajánlják, hogy már csecsemőkoruktól kezdve beszéljünk gyermekeinkhez.

1. Fenntartja a kötődést
Ne csak az etetés és az altatás legyenek a közös programjaitok! Mesélj neki az állatokról, a mesefigurákról, a játékairól, vagy egyszerűen oszd meg vele a napon érdekesebb eseményeit. Ő figyelni fog rád, tudja, hogy a te figyelmed is rá fordítod és ha nem is érti igazán mit mondasz neki, a kötődést és a szeretetet érezni fogja.

2. Kifejezi az érzelmeket
Ösztöneinkből fakadóan 3 érzéssel születünk: félelem, éhség és fájdalom. A többi érzelmet a környezetünktől, családtagjainktól tanuljuk el. Nagyon fontos tehát, hogy beszéljünk sokat a gyermekünkkel, mert így fejlődik az érzelmi intelligenciája és megtanulja mi a vidámság, szomorúság, öröm, harag stb.

3. Reakciókra ösztönöz
Kutatások bizonyították, hogy hamarabb jön el az első mosoly azoknál a babáknál, akikkel sokat beszélgettek, mert a beszélgetés válaszra ösztönzi a babát. Tehát ha szeretnénk, hogy babánk minél hamarabb kommunikálni kezdjen velünk, akkor azzal biztatjuk erre, ha mi is rengeteget beszélünk hozzá.

4. Megnyugtat
Mi is nyugtathatná meg jobban a babát, mint az anyja hangja? Már a pocakban is őt hallotta és ezer közül is felismerné. Sokan, ha nyűgös a baba, szinte anyai ösztönnel kezdenek el hozzá beszélni, mert tudják, hogy így lehet a leghamarabb megnyugtatni a picit.

A kommunikáció az egyik legfontosabb és leghasznosabb ember tulajdonság. Nem szabad kihagynunk belőle gyermekeinket, mert így kap leggyorsabban képet a világról és a körülötte zajló dolgokról. Trendi és praktikus bababútorokat keresel? Kattints ide.

Megosztom a facebook-on